Просочення Litokol Care захист мармуру, каменю, граніту, плитки від BMQ будівельний маркет
Джерело: BMQ будівельний маркет –офіційний дилер Літокол в Києві і Україні.
У цій статті ми з Вами розглянемо нову - 2016 роки спеціалізовану лінійку продуктів Litokol Care від компанії Літокол по комплексному захисту (просочення, гідрофобізатор) поверхонь плитки, каменю, мармуру, граніту, керамограніту і т. д. від руйнування та впливу зовнішніх факторів (Litostone Protector, Litocare Stone Glossy, Litowax Gres & Natural Stone, Litocare Matt, Litogres Protector). У тому числі протиковзку просочення для плитки, мозаїки, каменя - Litogrip Floor і засіб для видалення плям з мармуру - Litostain Cleaner.
Найчастіше власники, керівники, обслуговуючий персонал приміщень і будівель, в яких є плиткові, кам'яні, мармурові поверхні навіть не підозрюють, що камінь взагалі можна захистити і запобігти наступні небажані наслідки руйнувань і забруднень.
Для цього спробуємо розібратися в причинах впливу, сферах їх застосування і можливості захисних просочень (по науковому - гідрофобізаторів).
Сфери застосування:
1. Тераси, холи, доріжки, басейни, відкриті балкони, ванні кімнати, кухні, цоколі, сходи.
2. Паркани та стінові поверхні (дуже часто доводиться спостерігати картину, коли на стінах, парканах солідних особняків, котеджів і часто посольств – проступають сольові патьоки, так звані «сольові висоли»).
3. Приміщення (промислові об'єкти, кухні, СТО, паркування, автомийки) в яких при експлуатації можлива присутність на підлогах і стінах: масел, жирів, миючих засобів і води.
4. В'їзні рампи і пандуси об'єктів будь-якого призначення (склади, паркінги тощо).
5. Прилегла територія та фасади(обкладені плиткою, каменем, мармуром, гранітом, керамогранітом) бізнес-центрів, адміністративних і офісних будівель, торгових центрів, комплексів і т. д.
6. Підлоги виробництв по переробці м'ясної, молочної, рибної продукції і т. д.
7. Барні стійки, стільниці, підвіконня (з мармуру).
Зовнішні та внутрішні джерела впливу:
•Зовнішні джерела:
Атмосферні опади (вода проникає в пори поверхонь і згодом руйнує структуру, не дарма в народі кажуть «вода і камінь точить») і як наслідок – пожовтіння і тріщини.
Температурні чинники - заморожування і відтавання. Вода потрапляє в пори і замерзаючи в них, збільшується в обсязі і розламують камінь на мікрорівні. Тому так важливо не допустити потрапляння води всередину каменя.
Солі присутні в цементних розчинах і плитковому клеї з часом утворюють білясті плями, патьоки – так звані «висоли». Причина їх утворення – сіль, що виходить на поверхню матеріалу разом з вологою. Коли сіль виходить через камінь, вона кристалізується, і руйнують камінь на мікрорівні.
Грибок, цвіль, водорості, лишайник, мох і т. д.
Сонячні промені - ультрафіолет. Він руйнує барвні пігменти тим самим «знебарвлюючи» камінь і роблячи його «блідим». Цей ефект проявляється на красивих контрастних мармурах.
•Внутрішні джерела:
Вода, миючі засоби, їжа, масла, жири, бруд, напої (кава, вино) і ін.
Принципи дії просочень і основні види.
Принцип дії - проникнення молекул препарату в пори каменю – близько 10-20 мм. В результаті проникнення формується хімічна сітка, через яку не проходять молекули води. Однак при цьому пори не закупорюються, природна вологість виходить з пор каменю у вигляді випаровувань, і камінь продовжує «дихати»(принцип мембрани). Після висихання просочення кристалізується і міцно закріплюється на підставі.
Основна відмінність від гідроізоляції – просочення заповнює пори матеріалу, а не утворює міцну водонепроникну плівку на поверхні оброблюваних матеріалів і дихає.
Допускається комбінована захист каменю: просочення і лак. Спочатку наносять просочення, забезпечуючи основну захист, потім додаткову плівку у вигляді лаку, знижуючи зовнішній вплив на просочення і продовжуючи термін її дії.
Види просочень: на водній основі і на основі органічних розчинників (вуглеводнів, кетонів).
Просочення на водній основі(у складі полімери) в основному застосовуються для внутрішніх робіт, а просочення на основі органічних розчинників(спеціальна хімічна формула) – для зовнішніх і внутрішніх робіт.
Гідрофобізатори розрізняються за ступенем отримання кінцевого результату, розглянемо на прикладі продукції Літокол:
1. Litostone Protector - безбарвний (захист мармуру і граніту без зміни зовнішнього вигляду).
2. Litocare Stone Glossy - з «мокрим» ефектом (захист мармуру і граніту з ефектом мокрого каменя, як після дощу).
3. Litowax Gres & Natural Stone - з «матуючим ефектом (захист каменю, мармуру і плитки, підсилює колір і надає матовий ефект).
4. Litocare Matt - для посилення і відновлення кольору (захист каменю, мармуру, плитки і відновлення кольору затирання швів на епоксидній або цементній основі, які зазнали вицвітання).
5. Litogres Protector - безбарвний (захист щільних матеріалів з дуже низькою здатністю до поглинання: плитки і полірованого керамограніта).
Увага: необхідно пам'ятати, що побутова хімія (містить хлор і кислоти) пошкоджують поверхні(особливо мармур) навіть обробленими засобами для захисту плитки, мозаїки, каменя, тому при прибирання та чищення радимо не захоплюватися і бажано обмежуватися по можливості органічними миючими засобами.
Також в лінійці продукції Litokol є ще 2 цікавих продукту:
1. Litogrip Floor - протиковзка обробка, називається «якби знав, де впаду, то б розкрив просоченням» (вступає в реакцію з поверхнею і створює мікроканали для відводу води, забезпечуючи таким чином її дренаж і збільшуючи поверхневе тертя).
2. Litostain Cleaner - видалення органічних плям і забруднень (кава, фрукти, червоне вино, фруктові соки, барвники, водорості, цвіль, чорнило і т. д.).
Висновок.
Найбільш кращими на сьогодні вважаються просочення німецького чи італійського виробництва. Зрозуміло, період оновлення залежить від якості продукції, виробника і ціни просочення (адже казок не буває).
Тим не менш, з часом (термін дії безпосередньо залежить від якості) будь-яка навіть якісна просочення вимивається і її необхідно оновлювати. Частота повторного нанесення залежить від типу, ступеня використання і фактури підстави. Більш пористі і часто використовувані поверхні слід обробляти кожні 1-3 роки, менш пористі і щільні поверхні можна обробляти один раз в 3-5 років.
Ось так виглядають «висоли» на красивому паркані(фото).
У даній статті BMQ будівельний маркет частково висвітлив загальні питання, види просочень, їх розрізняльні особливості та властивості.
Головна суть – донести основну ідею «краса вимагає догляду», адже не дарма ви укладали дорогий мармур або плитку і хотіли насолоджуватися цієї первозданною красою. Адже рано чи пізно, без догляду, виріб втратить як мінімум естетичний вигляд або почне руйнуватися. В іншому випадку, наприклад, можна було б просто побудувати металевий паркан або бетонну доріжку і експлуатувати ці вироби без додаткових витрат.
Як бачите в кінцевому підсумку остаточне рішення щодо доцільності експлуатаційних і фінансових витрат по догляду за мармуром, каменем, плиткою лежить за вами !
- Вибір фарби для стелі і стін, нюанси від BMQ будівельний маркетBMQ будівельний маркет являє ознайомчу статтю про оптимальний вибір фарби для стін і стель, на прикладі фарб Sherwin-Williams (США), Flugger (Данія), E-Z Touch (США).Повна версія статті
- Епоксидна затирка Літокол Старлайк переваги і недоліки роботи від BMQ будівельний маркетBMQ будівельний маркет (bmq.com.ua) представляє Вам ознайомчу статтю про переваги та недоліки роботи з епоксидної двокомпонентної затіркою Літокол Старлайк - Litokol Starlike (будівельна хімія).Повна версія статті